top of page
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram


PRAHA 8 - Kobylisy

19.990.000.-kč

NA PECÍCH 143

20231218-IMG_6653.jpg

Kobylisy a ulice Na Pecích

20231124-IMG_5368.jpg

 

Ulice Na Pecích v městské části Prahy 8 - Kobylisích je klidnou a převážně jen rezidenty využívanou silnicí. Celkově se tato část Kobylis dá označit za velmi poklidnou, městského ruchu prostou a privátní lokalitu.  Dům číslo popisné 143 se nachází téměř na samém horním konci zmiňované ulicePřed domem je bezproblémové parkování. Zahrada domu, směřující do vnitrobloku řadové zástavby, je zcela izolována od ulice. Dům prošel celkovou rekonstrukcí jak exteriéru, tak i interiéru. Došlo také ke změně dispozice.

V těsném sousedství se nachází tenisový a fotbalový klub Admira. Do Ďáblického háje či do Aquacentra Šutka je to zhruba jeden a půl kilometru. Na stanici metra, zastávku tramvaje nebo autobusu dojdete klidnou chůzí za 10 minut. 

1NP - chodba, obývací pokoj, kuchyně, toaleta

Kouzlo řadové zástavby bývá často ve velikosti podlahové plochy, její promyšlenosti a zároveň naprosté nenápadnosti z venčí. A tady tomu není jinak. Dům je koncipovaný jako 4+1. Ale je to úplně jiné 4+1, než je tomu u jednopodlažní dispozice. Celková obytná plocha je více jak 170 m2 a díky svému rozložení do třech podlaží poskytuje příjemné soukromí s dostatkem prostoru. V 1NP, hned za vchodovými dveřmi, je šatna a prostor pro botník Dlouhá chodba vede ke schodišti a toaletě. Obývací pokoj je přístupný velký otevřeným bočním vstupem. Stejným způsobem je řešen i přechod mezi obývákem a kuchyní. Je tedy na nových majitelích, jestli budou chtít mít tyto prostory volně propojeny, či je dovybaví třeba skleněnými příčkami pro získání většího vizuálního rozdělení.

Půdorys - RD Kobylisy 1NP.jpg

pro zvětšení klikněte na obrázek

20231218-IMG_6658.jpg
20231218-IMG_6434.jpg

2NP - ložnice I., ložnice II., koupelna, technická místnost

Jak nadpis už říká, nalézáme se ve více soukromé části domu. Hned za vstupním schodištěm do patra je umístěna technická místnost. Zde je zavěšen elektrický 200 l velký bojler a jsou zde přípojky na nezbytnou pračku a sušičku. Technická místnost je odvětrávána oknem. Z chodby jsou přístupné obě ložnice i koupelna. Velice prostorná koupelna disponuje velkým Walk-In sprchovým koutem, vanou a dvěma umyvadly. Velmi dobře promyšlená dispozice druhého podlaží nabízí možnost propojenosti pokojů i variantu jejich zcela nezávislého používání. V tomto patře je i několik prostor pro případné umístění vestavného nábytku. Například výklenek v chodbě před koupelnou si o to přímo říká.

 

 

                                                                                            

Půdorys - RD Kobylisy 2NP.jpg

pro zvětšení klikněte na obrázek

3NP - koupelna II., hlavní ložnice, šatna

Hlavní ložnice se nachází zde. Její plochu s téměř 35 m2 mírně limitují šikminy střechy. Pro tento konstrukční prvek byla záměrně ponechána jako jedna místnost, aby mohla být také velmi prostornou a vzdušnou. Lze zde proto umístit velkou postel, toaletní či pracovní stolek, a třeba i čtecí kout. Na osobní věci je zde připravena šatna v propojovací chodbě mezi koupelnou a ložnicí. I zde je koupelna vybavena Walk-In sprchovým koutem. Celkem pět střešních oken celé podlaží velmi dobře prosvětluje. Pro toho, kdo by preferoval podkroví klimatizovat, je zde již instalovaná příprava přívodu chladiva, i odtoku kondenzátu. 

                                                                                     

 

 

                                                                                       

Půdorys - RD Kobylisy 3NP.jpg

pro zvětšení klikněte na obrázek

20231218-IMG_6683.jpg

                                                                                                             Exteriér

Tento řadový dům pochází zhruba z třicátých let minulého století. Jedná se o typický městský dům v klidné ulici se zahradou umístěnou do vnitrobloku ostatních domů. Plášť domu je po celém obvodu zateplen 70 mm EPS a opatřen finální fasádní stěrkou. Nové jsou okapy, okapové svody, oplechování, venkovní parapety, plastová okna a dveře. Jsou zde umístěny nové rozvodné skříně opatřené ještě dodatečně zamřížováním. Vybudován byl i praktický zděný box na umístění popelnice.  Komínová tělesa byla zachována, ale slouží pro prostup rozvodu klimatizačního potrubí. Střešní krytina je pálená cihlová taška.

20231218-IMG_6738-2.jpg
20231124-IMG_5326.jpg

                                                                                                              Interiér

Domu jednoznačně dominují plovoucí podlahy s přírodním dřevěným povrchem, které plynule prostupují celým domem. Podlahy zatím zůstaly bez finálního ošetření povrchu a je tak na nových majitelích, jaký zvolí způsob. Oleje, vosky nebo laky? To samé platí i pro kuchyň. Dům jí není vybaven záměrně. Byl tak ponechán prostor pro vlastní volbu této výrazné součásti interiéru dle potřeb a vkusu budoucích obyvatelů. Barva oken a parapetů je antracitová. Velmi dobře ladí s bílou výmalbou a dřevem na podlaze. Na domě jsou instalovány boxy pro instalaci předokenních žaluzií. Volba jejich barev a provedení je taktéž v režii nových majitelů.

 

Uživatelsky je celý dům řešen velmi přívětivě. Není tu nic, co by vyžadovalo složitou obsluhu, revize či pravidelné kontroly. Ohřev vody je dostatečně dimenzován elektrickým bojlerem, voda a odpady jsou samozřejmě městské a původní komínové těleso už slouží jen jako kabelová trasa. Vytápění celého domu je podlahové, jen koupelny a schodiště jsou ještě doplněny o autonomní zdroje tepla. Elektrické topné rohože jsou umístěné na izolačních deskách, hliníkových foliích a pod finální vrstvou plovoucí podlahy. U podlah jsou umístěna digitální čidla jednotlivých topných okruhů s nastavováním přes mobilní aplikaci. Uživatelská jednoduchost s rozumnými provozními náklady předurčuje dům k jeho nekomplikovanému využívání.

 

20231218-IMG_6598.jpg
20231218-IMG_6548.jpg

                                                                                                          Koupelny

Koupelny jsou řešeny z pohledu materiálů a barev velmi decentně, elegantně a nadčasově. Budou vypadat stále skvěle i po mnoho let. Ale co je hlavní a důležité, jsou velmi praktické. V první řadě jsou obě koupelny prostorné. Není zde nutné mít pračku a další zařízení, pro která se koupelny stávají kompromisem. Mají přirozené denní světlo díky vlastním oknům. Okna slouží i pro jejich ventilaci a upřímně není nic, co by je nahradilo. Poslouchat hučící větrák nebo vzuchotechniku není nic, po čem člověk v koupelně touží. Součástí koupelen jsou i toalety. Všechny toalety v domě jsou vybaveny také bidetovou sprškou. Toaleta v koupelně bývá tématem dvou nesmiřitelných táborů. Jedni je nenávidí, druzí preferují. Dům však nabízí řešení pro obě strany umístěním zcela samostatné toalety v přízemí.

20231218-IMG_6456.jpg
20231218-IMG_6413-2.jpg

                                                                                                    Patio, terasa, zahrada

Celková plocha nezastavěného pozemku činí 98 m2. Na tuto plochu se vešlo kryté sezení, patio, i 60 m2 velká travnatá plocha. Pod patiem se nachází venkovní sklípek přístupný schodištěm ukrytým pod poklopem. Jsou zde také dvířka vedoucí do podschodišťového úložného prostoru, ideálního pro zahradní nářadí, kola, či dalšího vybavení. Zahrada je s domem propojena francouzským oknem z obývacího pokoje. Jako další vstup poslouží také dveře z centrální chodby. Propojení patia a obytné části bude určitě příjemným zpestřením v letních časech, kdy se zahrada stane další obytnou součástí. Patio je vydlážděné a dlažba plynule přechází i do kryté terasy. Dlážděná plocha je opatřena dešťovou kanalizací. Mírně vyvýšená travnatá část zahrady je připravena pro osázení. Skvěle by se zda hodila anglická zahrada. Zahrada svou velikostí zcela vyhovuje městskému typu bydlení a bude, díky naprostému odseparování od ulice, místem pro klidné trávení času. 

20231124-IMG_5342.jpg
20231124-IMG_5340-2.jpg


Děkuji Vám za zájem a doufám, že se brzy uvidíme osobně na prohlídce.
Jan Česal

Virtuální procházka domem 

Fotogalerie

Kontakt
bottom of page