top of page
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

KUTNÁ HORA - KAŇK


Prodáno

Pod Pašinkou 335

IMG_0327.jpg

Kutná Hora

kutna-hora-gdbf912f7c_1920.jpg
Kutnahoracaka.jpg

Asi není nutné Kutnou Horu z pohledu její historie, pamětihodností a její jedinečné krásy příliš představovat.

 

Vy, kteří jste místní, můžete následující řádky klidně přeskočit. Ale pokud zvažujete životní změnu v podobě stěhování se do Kutné Hory, tak Vám následující informace mohou přijít vhod. 

 

Kutná Hora se nedá označit za divoké, pulzující a dynamické město. Ani by se to k ní snad nehodilo.  Je to město, kde život plyne klidně, ale to neznamená apriori nudně - tedy pokud se zrovna nudit nechcete. Co Vás určitě potěší, pokud se přestěhujete z velkého města, je její kompaktnost. Vše je autem, MHD či na kole doslova u ruky. A dá se to i pěšky. Nečekejte žádné ranní dopravní špičky, přeplněné supermarkety (mimochodem je jich tu víc než dost) nebo davy v ulicích. Přesto jsou tu pro Vás a Vaše děti hned čtyři velké základní školy, dvě gymnázia a tři střední školy, dále krytý plavecký bazén s venkovním koupalištěm, zimní stadion, několik sportovních hal a nebo třeba bobová dráha. S kulturou je Kutná Hora spojena skrze městské Tylovo divadlo, bezvadné kino Modrý Kříž, kde nebudete čekat na filmové premiéry týdny a naprosto úžasnou galerií středočeského kraje GASK. Během roku se tu pořádá mnoho kulturních akcí např. vyhlášené Kutnohorské stříbření nebo Sedlecká pouť, která je jednou z největších v Čechách. 

Takže pokud máte už plné zuby dopravních špiček, cinkajících tramvají a parkovacích zón, chcete trochu zvolnit, ale na život na vesnici to ještě není, tak tady jste na správné adrese.

 

Kaňk - není to jen kopec

 

Trocha historie - osada Kaňk vznikla ve druhé polovině 13. století současně s nedalekou Kutnou Horou a to v souvislosti s objevem rozsáhlých nalezišť stříbra a mědi. Kaňk byl původně hornická osada tvořící předměstí Kutné Hory. V dnešní době je Kaňk nedílnou součástí města a to jak z pohledu infrastruktury, tak i z běžného života. Bydlení zde ocení hlavně ti, kteří mají rádi klid, kontakt s přírodou a nechtějí se přitom vzdát komfortu města. Smíšený les na Kaňkovském vrchu je od domu jen pár minut chůze. Je to oblíbené místo pro vyznavače cyklistiky, běhu nebo jen pejskaře, rodinky a pěší návštěvníky. Na vrcholu se nachází příjemná restaurace a rozhledna, která stojí za návštěvu.

DJI_0532.JPG
IMG_0256.jpg

Rodinný dům - Pod Pašinkou 335

Tento velkorysý dvoupodlažní dům byl kolaudován v prosinci roku 2009. Jedná se tedy o "mladý" dům a je to také na něm vidět jak z pohledu použité stavební technologie, materiálů, tak ale i ze stavu jeho opotřebení. Kvalitně provedené vyzdění systémem Velox s celkovou tloušťkou EPS izolace 200mm, betonová střešní krytina Bramac, okna Vekra a Velux, garážová vrata Hörmann, plynový kondenzační kotel Immergas, okapy, svody a venkovní parapety v měděném provedení, kuchyně Hanák...to vše napovídá tomu, že dům byl postaven s požadavkem na kvalitu, ekonomiku provozu a dlouhou životnost. 

  Napojení objektu na obecní vodu, kanalizaci, plynovou a el. přípojku je samozřejmostí. Kondenzační kotel připravuje teplou vodu jak pro podlahové topení, tak i teplou užitkovou vodu. Pro příjemnou atmosféru a taky úsporu v zimních měsících je v obývacím pokoji krb s komínem Schiedel. 

VELOX - odlité z betonu

Systém ztraceného bednění je ideální pro všechny nosné stavební konstrukce. Vzniká tak houževnatá konstrukce s tepelněizolačními i protihlukovými vlastnostmi a stavění je snadné a rychlé. Nejznámějším reprezentantem stavebního systému ztraceného bednění je systém Velox, jehož základním prvkem je štěpkocementová deska vyráběná ze dřeva jehličnanů (z celkového objemu desky činí tato hmota až 89 %). Dalšími komponenty jsou cement zajišťující pevnost a soudržnost desek a roztok vodního skla, který stabilizuje desky proti vlhkosti a zvyšuje jejich odolnost proti plísním a škůdcům. Komponenty se používají při stavbě energeticky úsporných, nízkoenergetických i pasivních domů. Vysoká tepelná setrvačnost obvodových i vnitřních stěn umožňuje především na jaře a na podzim akumulaci tepla získaného slunečním zářením. Stavební systém Velox kombinuje příznivé vlastnosti dřeva a pevnost betonu.

velox.jpg
DE575018-ECF1-4CC5-9EBB-264F42801CE0-2.jpg

Relax - po práci legraci

Bazén je prostě super. Děti ho budou milovat. Pro dospělé je to možná trochu strašák kvůli údržbě a bezpečnosti, ale buďte zcela bez obav. Bazén je krytý a uzamykatelný, takže si ho Vaše ratolesti samy neotevřou. Díky zakrytí se také voda rychleji ohřívá a tak není v letních dnech nic neobvyklého, když se takový bazén ohřeje na 30°C. Bazén má skimmer pro sběr nečistot z hladiny a filtrační technologii ukrytou v šachtě přímo u bazénu. Pokud dosud nemáte zkušenosti s domácím bazénem, bude to otázkou jen pár chvil, než si osvojíte jeho snadnou obsluhu. Pak si už budete užívat příjemného osvěžení v parných dnech. A se zataženým zastřešením ho lze využívat ke koupání do velmi pozdního léta.

 

P.S.: nafukovací jednorožec v ceně

bestway-41114-59x46-fantasy-unicorn-rider_0.jpg
DJI_0515.JPG

Komfort - Elektricky ovládaná vjezdová brána a vrata.

Ať už potřebujete vyložit děti a velký nákup, nebo si nechcete za špatného počasí zašpinit boty, tak propojení garáže s dálkově ovládanými vraty s domem prostě oceníte. A garáž může zůstat jen garáží a nemusí se z ní stát skladiště díky dalším úložným prostorům v domě i na zahradě. Opravdu velká technická místnost přístupná z centrální chodby v přízemí domu i z bočních venkovních dveří poslouží skvěle pro jízdní kola a sezónní vybavení. V patře disponují tři hlavní ložnice vlastními šatnami a další ložnice má vstup do technické místnosti. A to také přijde vhod. Na zahradní techniku a nářadí je v rohu zahrady postaven zděný přístřešek. Dům a jeho uspořádání je zkrátka velkorysé a komfortní.

Interiér - 6+1, 320m2

 

Dům byl navržen a postaven pro potřeby pětičlenné rodiny tak, aby poskytl soukromí každému jejímu členu, ale hlavně proto, aby rodina měla dost prostoru pro trávení společných chvil. Obývací pokoj s krbem je propojen s velkou kuchyní s jídelnou a se zastřešenou terasou. S tou je i propojena pracovna v přízemí.

Z centrální široké chodby je pak přístup do technické místnosti (skladu), koupelny, toalety a garáže. Koupelna v přízemí je dostatečně veliká pro osazení sprchovým koutem. Majitelé zde upřednostnili umístění pračky a sušičky. Toaleta je, stejně jako v 2NP, samostatná. Ve 2NP jsou pak tři hlavní ložnice se šatnami a jedna menší ložnice se vstupem do technické místnosti. Velká koupelna s rohovou vanou a zcela novým sprchovým koutem je umístěna centrálně. Z obou jihovýchodně orientovaných pokojů je krásný výhled na panorama města, které nejvíce vynikne večer. Noční osvětlení města a jeho historických pamětihodností má podmanivé kouzlo.   

IMG_0233.jpg

Zahrada a terasa - 663m2

Zahrada svou velikostí nevybočuje ze standardu městského a příměstské bydlení. Není příliš veliká a komplikovaná na údržbu, je ale přitom dostatečně prostorná na dětské hry i na pěknou párty s přáteli. Plocha je rozdělena na okrasnou předzahradu s dlážděným parkováním. V mírném svahu pak přechází k terase. Další část zahrady je vyvýšená a přístupná po schodišti z kryté terasy domu či bočního travnatého svahu. Zde je instalován krytý bazén 6x3m s hloubkou 120cm a zděný přístřešek dělený na dvě části. Menší část přístřešku byla určena pro zahradní vybavení a ta druhá jako další možnost krytého venkovního posezení. Terasa, schodiště i plocha kolem bazénu je pokryta novým kamenným kobercem. Zahrada a bazén jsou krásně prosluněny jihozápadním sluncem. 

2021-11-14 15.47.52.jpg

Virtuální prohlídka a video z ptačí perspektivy

Projděte se domem z pohodlí domova a proleťte se po okolí

Kontakt

Fotogalerie

bottom of page