top of page
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
IMG_20180915_171259-e1541064215427.jpg

Byt 3+1 - Praha Zahradní město
 cena 5.998.000.-Kč

 

Zahradní město není jen sídliště

Zahradní město bylo v období první republiky všeobecně známým pojmem pro čtvrti rodinných domků se zahrádkami. Vycházelo z anglické koncepce kotážových (řadových) domků. První realizací tohoto typu zástavby v Praze se stala vilová čtvrť na hradčanských baštách ještě před první světovou válkou. Opravdu nevídaný rozvoj pak nastal po vzniku samostatného Československa, kdy následovaly Ořechovka, Hanspaulka, Spořilov i mnohé další. Celou řadu pak ke konci třicátých letech uzavřelo Zahradní Město s velkým „Z“, které si tento typ zástavby dalo dokonce přímo do názvu. zdroj: https://www.prahaneznama.cz/praha-10/zabehlice/zahradni-mesto/

Byt v Mečíkově ulici

Jedná se o bytovou jednotku v původním stavu v pátém patře zatepleného a velmi dobře udržovaného panelového domu - plastová okna a dveře, nový výtah... Dům má průchozí vstupní chodbu a tak je přístupný jak z Mečíkové ulice, tak i z parčíku za domem, který uzavírá (svírá) ulice Jetelová.

Původní dispozice bytu je velmi zdařilá. Nabízí se jen drobná změna v podobě zneprůchodnění koupelny, jinak ji lze zcela zachovat. Vzhledem k tomu že se jedná o původní umakartové jádro celého interiéru, byla by tato případná změna dispozice velmi dobře proveditelná. Celý prostor lze zcela jednoduše otevřít.  Plocha bytu je 68 m2 v klasické dispozici 3+1, kdy koupelna, toaleta a komora jsou umístěny uprostřed prostoru. Z jedné strany jsou obklopeny dvěma ložnicemi a ze strany druhé plnohodnotnou kuchyní s jídelnou a obývacím pokojem. Současná koncepce bytu nabízí praktické využití všech prostor včetně vestavných skříní ve vstupní chodbě ve tvaru písmena T. Přímo proti vstupním dveřím do bytu na hlavní chodbě se nachází komora o ploše cca 1m 2 a doplňuje tak zajímavé množství úložných prostor. Suterén domu disponuje společnou kočárkárnou.

 

Zahradní město

V šedesátých a sedmdesátých letech byla po obou stranách vilového Zahradního Města postavena nová sídliště. Šlo o sídliště Zahradní Město - východ, jehož přirozeným středem bylo okolí obchodního domu Cíl (1969), dnes zastávka Centrum Zahradní Město, s kulatou stavbou restaurace Vesna a kulturním střediskem (1969) a sídliště Zahradní Město - západ, jehož středem byl obchodní dům Květ (1976) se služebnou policie a poliklinika (1973). Nejvýznamnější stavbou byla výstavba školy Břečťanová (část 1966 a zbytek dokončen 1967) a výstavba domova pro seniory (1969). Věžák č. 2929/30 (25. 1. 1968) v Jabloňové ulici v blízkosti Květu a polikliniky byl původně administrativní budovou Československé televize. Významnou úlohu sehrál v roce 1968, kdy po invazi vojsk Varšavské smlouvy právě z tohoto domu Československá televize ilegálně vysílala. 

Z_roztylského_valu,_směr_sídliště_Zahradní_Město_západ.jpg
IMG_0161.jpg

Dům č.p. 2854/4

Osmipodlažní panelový dům v ulici Mečíková je udržovaný, zateplený a ve velmi dobrém stavu. V domě jsou plastová okna, plastové vchodové dveře společných prostor, čistý a moderní výtah. Dům je monitorován bezpečnostními kamerami se záznamem.

Byt č. 15

Byt se nachází v 6 NP neboli v pátém patře. Okna jsou směřována severně a jižně. 

Jižně orientovány jsou obě ložnice, kuchyň s obývacím pokojem směřují na sever směrem do vnitrobloku s rozsáhlou zelení. Z bytu je dobrý výhled a okolní venkovní zvuk je příjemně utlumen. Dispozice, ačkoli původní ze 70.let dvacátého století, je velmi dobře uspořádána a pro charakter bytu 3+1 zcela perfektní. Díky původnímu stavu, a tedy kompletnímu umakartovému jádru, se samozřejmě nabízí i  možná změna dispozice třeba i na 4+kk.

Půdorys - byt Praha Záběhlice.jpg
IMG_0105.jpg

Interiér

Byt se prodává částečně zařízený. Úložné prostory jsou z valné části vyklizeny a byt tak není přeplněn osobními věcmi původního vlastníka. 

Virtuální prohlídka

Kontakt

fotogalerie

bottom of page